ZigaForm version 6.1.2 Skip to main content
Blog

Spotkanie w ramach Grupy Wsparcia Eksperckiego THETA już w marcu!

By 13 lutego, 20244 lipca, 2024No Comments

W dniu 13 marca 2024 r. odbyło się ósme spotkanie w ramach projektu Grupa Wsparcia Eksperckiego THETA.

TEMAT: Jak prawidłowo oznakować sztuki przesyłki zawierające towar niebezpieczny w transporcie drogowym (ADR), morskim (IMDG) i lotniczym (IATA) z uwzględnieniem oznakowania dla małych pojemności, baterii litowych i produktów kosmetycznych.

Prowadzący: Joanna Puchalska-Gad

zapowiedz slajd GWE marzec 2024

 

W przedsiębiorstwach, w których znajdują się towary niebezpieczne w transporcie, często występuje konieczność zorganizowania ich przewozu. Wówczas należy zastosować się do aktualnych przepisów i przygotować sztukę przesyłki zgodnie z wybranym rodzajem transportu. Ponieważ pomiędzy tymi rodzajami występują różnice, właściwy sposób oznakowania powinien być ustalony już na etapie pakowania.

Kolejnym kryterium będzie wielkość samego opakowania, czyli zawartość netto produktu, która decyduje o ewentualnej możliwości skorzystania z wyłączeń dla ilości ograniczonych czy wyłączonych. Zastosowane elementy oznakowania muszą odpowiadać aktualnym wzorom graficznym oraz spełniać warunki co do wymiarów. Niektóre z produktów kosmetycznych także mogą być klasyfikowane jako niebezpieczne w transporcie i będą wymagały odpowiedniego oznakowywania. Dla specyficznych materiałów, jakimi są urządzenia z bateriami litowymi lub same baterie, przewidziany jest odpowiedni znak, którego wygląd zmieniono w aktualnej wersji przepisów. Również w rozporządzeniu CLP znajdziemy odniesienie do zasad oznakowania opakowań wymagających zarówno etykiety chemicznej, jak i etykiety transportowej.

Spotkania Grupy Wsparcia Eksperckiego THETA przeznaczone są dla Klientów ryczałtowych.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!

THETA Consulting

admin

Author admin

More posts by admin